Jestem Anka.  

Mieszkam w Zielonej Górze od 2001 roku – z wyboru. Od tamtej pory wyjeżdżałam już tylko na chwilę. Zbudowałam tu swoją nową rodzinę, ludzi i przyjaciół, którymi się otaczam, których moja prawdziwa rodzina pokochała i przyjęła z całym dobrodziejstwem. To ich właśnie najwięcej jest na moich fotografiach, bo zatrzymuję w kadrach ułamki swojego świata, kawałki siebie. Z czasem, lata temu, zaczęli zaufaniem obdarowywać mnie także obcy ludzie i zapraszali z aparatem do siebie, pozwalając mi na swój własny sposób tworzyć dla nich ich własną kronikę pamięci. Niejednokrotnie dołączali do grona naszej przyjacielskiej rodziny. 

Do swojego studia czasami zapraszam nie tylko w celach fotograficznych. Czasami, zanim między nami stanie aparat, trzeba zadbać o relacje. Kontakt wzrokowy, porozumienie bez słów, tak by obrazowi potem wystarczył tylko tytuł.

Fotografią ślubną zajmuję się od 2004 roku. Moje pierwsze Pary mają swoje kroniki wywołane jeszcze z negatywów. Teraz też zabieram ze sobą aparat analogowy Kiev, jednak dziś fotoreportaż ślubny rządzi się już zupełnie innymi prawami. Jest dynamiczny i zwrotny, nie ma czasu na przymknięcie oka i ten żywioł kocham najbardziej!

Zapraszam do obejrzenia moich fotografii.

Zapraszam do swojej pracowni. Pogadamy, napijemy się kawy, zrobimy portret. Poznamy się.

                                                                                                                                                                               .Anka